FreshRSS

Normální zobrazení

Jsou dostupné nové články, klikněte pro obnovení stránky.
PředevčíremHlavní kanál
  • ✇GAME PRESS
  • RECENZE: HyperX Cloud 3 Wireless – Vylepšení již tak skvělých sluchátekAdam Jacik
    V loňském roce jsem měl na recenzi drátovou verzi sluchátek HyperX Cloud 3, které dopadly velmi dobře a popravdě již tenkrát jsem netrpělivě vyhlížel jejich bezdrátovou verzi. Ta mi konečně nyní s lehkým časovým odstupem, (díky reorganizaci HyperX a HP), přistála na stole, respektive na hlavě. Po vydání Cloud Alpha Wireless s výdrží neuvěřitelných 300 hodin jsem byl zvědav, zda Cloud 3 Wireless náhodou nebudou spojením těchto dvou výše zmíněných sluchátek. Hráči, ale i běžní uživatelé tráví u PC
     

RECENZE: HyperX Cloud 3 Wireless – Vylepšení již tak skvělých sluchátek

19. Červen 2024 v 19:52

V loňském roce jsem měl na recenzi drátovou verzi sluchátek HyperX Cloud 3, které dopadly velmi dobře a popravdě již tenkrát jsem netrpělivě vyhlížel jejich bezdrátovou verzi. Ta mi konečně nyní s lehkým časovým odstupem, (díky reorganizaci HyperX a HP), přistála na stole, respektive na hlavě. Po vydání Cloud Alpha Wireless s výdrží neuvěřitelných 300 hodin jsem byl zvědav, zda Cloud 3 Wireless náhodou nebudou spojením těchto dvou výše zmíněných sluchátek.

Hráči, ale i běžní uživatelé tráví u PC týdně desítky hodin a jedna z věcí, kterou přitom používají jsou sluchátka, díky kterým mohou efektivně pracovat i hrát tak, aby nerušili okolí a zároveň sami nebyli příliš rušeni. Já osobně mám sluchátka na hlavě vždy, kdy zasednu k PC a používám je i jako tlumič okolních zvuků, abych se byl schopen lépe soustředit na práci. Za svou kariéru jsem měl možnost testovat řadu sluchátek a musím říci, že ne se všemi jsem byl vždy zcela spokojen. Mezi mé oblíbené značky však patří HyperX, který má ve svém portfoliu několik opravdu skvělých kousků a nabízejí skvělý poměr cena/výkon.

Během posledních dvou týdnů jsem měl to potěšení testovat nejnovější sluchátka Cloud 3 Wireless. Jejich konstrukce je velmi podobná předcházejícím Cloud 2, ovšem má některá vylepšení, která tento nový headset posouvají dále, Jedním z nich je baterie s mnohem delší výdrží. Další změnou je USB-C dongle s volitelným USB-A nástavcem, což další inovace. S USB-C donglem totiž nyní můžete sluchátka bezdrátově připojit i s mobilním telefonem, tabletem, PS4, PS5 nebo handheldem.

Design

Design testovaných sluchátek je vyveden v černo-černé barevné kombinaci, ale dělá se i v tradiční černo-červené kombinaci. Samotná sluchátka váží 340 gramů, což přispívá k dlouhému a pohodlnému nošení. Náušníky jsou polstrované paměťovou pěnou, která se přizpůsobí každému tvaru hlavy a nijak netlačí. Kryt z umělé kůže dobře chrání od okolních zvuků, je ale otázka, jak dlouho tato umělá kůže vydrží. Nedávno jsem zpozoroval, že na některých dvouletých sluchátkách se začala „kožená“ úprava nepříjemně loupat. Ovládací prvky jsou standardní: plynulé ovládání hlasitosti pomocí kolečka, ztlumení mikrofonu a tlačítko napájení, víc netřeba.

Zvuk

Nejdůležitějším aspektem sluchátek je ale kvalita zvuku, 53mm audio měniče s impedancí 60 ohmů jsou již použity v drátovém modelu, a proto slibují dobrou kvalitu zvuku. Cloud 3 s přechodem na bezdrát přesto trochu ztrácí a zní o něco méně bohatě než jejich drátová verze. Konkrétně basy nejsou tak hluboké, ale i přesto jsou jasně patrné. pokud ale nebudete mít srovnání, tak vám to může přijít vcelku normální. Na druhou stranu středy a výšky jsou srovnatelné s drátovými Cloud 3.

V některých hrách jsem zaznamenal mírné kolísání zvuku při zapnutém DTS, což může vést k méně přesné lokalizaci příchozích nepřátel. Je možné, že toto vyřeší některá z budoucích aktualizací softwaru a nebo také ne. HyperX poskytuje v aplikaci Ngenuity 10 pásmový ekvalizér pro individuální nastavení, ten je ale dostupný pouze na PC a nastavení se nijak nenahrává do samotných sluchátek, což je trochu škoda. Bylo by skvělé mít jedno nastavení zvuku na několika zařízeních.

Mikrofon

Každý hráč potřebuje pro dobrou komunikaci se spoluhráči kvalitní mikrofon a ten, který je obsažen u Cloud 3 Wireless poskytuje solidní výkon. 10mm mikrofon je nejen zcela odnímatelný, ale je také vybaven vnitřním pop filtrem, který účinně minimalizuje rušivý hluk na pozadí. Ovšem opět zde platí, že pokud sluchátka nebudete používat na PC, tak mikrofon bude zaznamenávat i více okolních ruchů.

Baterie a dosah

Zvláštní technickou zajímavostí je nadprůměrná výdrž baterie až 120 hodin při 50procentní hlasitosti. Díky tomu můžete sluchátka používat po opravdu dlouhou dobu. Škoda, že zde HyperX nepoužil stejnou výdrž, kterou disponují Clud Alpha Wireless.

Pokud jde o bezdrátový dosah, tak Cloud 3 Wireless jsou na tom velmi dobře a sluchátka bez problému přenáší signál i na vzdálenost přes  metrů a nějakou tu zeď.

Celkově

HyperX Cloud 3 Wireless zaujmou kvalitním designem, dobrým zpracováním a solidním vyváženým zvukem. Velkým bonusem je nově přidaná kompatibilita s různými platformami, odnímatelný mikrofon a dobrá výdrž. Nevýhodou je nemožnost uložit si zvukový profil přímo do sluchátek a také nekonzistentní výkon v DTS. Pokud však hledáte pohodlná bezdrátová sluchátka primárně pro PC hraní za přijatelnou cenu, Cloud 3 Wireless by měly být ve vašem hledáčku.

Článek RECENZE: HyperX Cloud 3 Wireless – Vylepšení již tak skvělých sluchátek se nejdříve objevil na GAME PRESS.

❌
❌