FreshRSS

Normální zobrazení

Jsou dostupné nové články, klikněte pro obnovení stránky.
PředevčíremHlavní kanál
  • ✇GAME PRESS
  • TEST: Hibloks Charging Case Unbounded – Na cestách s VR bezpečně a s nabitou bateriíJiří Morávek
    Pokud patříte mezi vlastníky některého z dražších a přenosných VR headsetů, tak jistě víte, jak nepříjemné je ho někam převážet. Zajistit jeho bezpečí, pohodlí a odolnost vůči okolním vlivům může být pořádný oříšek Návštěvy blízkých či přátel, kteří si vaše VR chtějí vyzkoušet už ale nemusí být takový „pain“. S řešením přichází společnost Hibloks. Testovaná sestava: Hibloks Unbounded + Meta Quest 3 Charging Case Unbounded od společnosti Hibloks je bezpečnostní pouzdro, jehož cenovka se pohybuje
     

TEST: Hibloks Charging Case Unbounded – Na cestách s VR bezpečně a s nabitou baterií

25. Duben 2024 v 19:50

Pokud patříte mezi vlastníky některého z dražších a přenosných VR headsetů, tak jistě víte, jak nepříjemné je ho někam převážet. Zajistit jeho bezpečí, pohodlí a odolnost vůči okolním vlivům může být pořádný oříšek Návštěvy blízkých či přátel, kteří si vaše VR chtějí vyzkoušet už ale nemusí být takový „pain“. S řešením přichází společnost Hibloks.

Testovaná sestava: Hibloks Unbounded + Meta Quest 3

Charging Case Unbounded od společnosti Hibloks je bezpečnostní pouzdro, jehož cenovka se pohybuje okolo 60 USD, nabízí za svou cenu nejen bezpečí pro váš headset, ale i řadu dalších příjemných vychytávek, na které se dnes podíváme. Co na nás ale čeká v samotném balení?

Obsah balení: 

  • Pouzdro Unbounded
  • krátký USB-C x USB-C
  • středně dlouhý USB-C x USB-C s ohebnou a odnímatelnou magnetickou hlavicí
  • popruh přes rameno
  • návod

Ještě před tím, než se mi balíček dostal vůbec do rukou, tak jsem měl obavy především z jedné věci. Neměl jsem pochyb o tom, že ochranná skořápka bude pevná a bezpečná, ale mé pochyby směřovali k zipu. Po několika testovacích poklepáních a poplácáních jsem se tak zaměřil na tento faktor. První pohyby zipu byly velmi tuhé, ale příčinu jsem se naštěstí dozvěděl v přiloženém návodu. Zip má totiž po celém svém obvodu ochranu proti vodě. Předpokládám ale, že po častějším užívání se bude pouzdro otevírat příjemněji.

Vodotěsnou ochranu nemá jen zip, ale i samotné elektronické srdce Hibloks Unbounded, tedy nabíjecí systém. Jeho venkovní část je chráněna gumovou krytkou, která v ideálním případě zabrání přístupu vody do konektorů. Vývojáři ale upozorňují, že všechna voděodolná opatření jsou zde jen pro případ nouze a není radno zbytečně vystavovat pouzdro dešti či jej ponořovat pod vodní hladinu. V takovém případě nelze zaručit přežití čehokoliv uvnitř. I tak se ale tato opatření cení a určitě je lepší je tam mít, než mít pak oči pro pláč.

Interiér pouzdra je zaměřený na praktičnost a skladnost. Přesně vyhrazené místo má zde headset a dva ovladače. Ostatní předměty patří do dvou kapes, aby neohrozili čočky headsetu. Váš Quest pak lze následně ještě upevnit pomocí V-popruhu, aby se nehnul ani při divočejším zacházení. Ačkoliv má vše své vyhrazené místo, tak zde zůstává místo například pro další ovladače. Takový DualSense, který lze ke Questům také připojit, se do pouzdra vleze také.

Poslední věcí, která se nachází uvnitř, je ona kouzelná skřínka, kterou jsem již jednou zmínil. Polovina napájecího systému, kterou najdeme uvnitř, není nijak zvlášť zajímavá a nabízí jen dva konektory USB-C. Jeden slouží pro připojení powerbanky, druhý pak pro napájení samotného VR headsetu. Zajímavější je to pak na venkovní straně, kde se nachází další USB-C port pro napájení ze sítě, LED indikátor a přepínač napájecích režimů se dvěma možnostmi. První možnost, označenou jako VR, slouží k nabíjení na cestách, kdy je headset nabíjen z powerbanky uvnitř. Druhá pozice přepínače je pro napájení ze sítě, kdy se po připojení kabelu začne nabíjet nejen headset, ale i zmíněná powerbanka. Určitě je na místě doporučit vždy pečlivě zkontrolovat, zda je vaše VR zcela vypnuté, aby nedocházelo k nepříjemnému nárustu teplot.

Nejen kvůli teplotám je u těchto produktů důležité zpracování a použité materiály. V tomto směru mě negativně překvapila jen jedna věc, a tou je otvor sloužící k protáhnutí kabelu z powerbanky do prostoru headsetu. Kabel je veden skrze síťovou kapsu a onen otvor nemá žádné lemování, a tak mám obavy že se bude díra postupem času nepříjemně zvětšovat. Na druhou stranu mě potěšila možnost vyjmout celý vnitřek uložiště headsetu, který je ke dnu pouzdra připevněn suchým zipem. Tato skutečnost usnadňuje nejen čištění interiéru, ale dává uživatelům volnou ruku při vedení kabelů.

V dnešní době má mnoho moderních přenosných zařízení problémy s bateriemi. Zmínit můžeme SteamDeck nebo Lenovo Legion, kde není Sleep Mode vyřešen úplně ideálně a často se tak uživatelům stane, že po nabití baterie na 100% se po několika hodinové cestě autem vrátí k zařízení, které se mezitím vybilo i o několik desítek procent. V tomto směru neexceluje ani Quest 2 či 3. Možnost bezpečně nabíjet headset na cestách je tak skvělá přidaná hodnota, která posouvá Hibloks Unbounded v nelítostné konkurenci směrem nahoru. Pouzdro neztrácí ani co do designu. Skořápka je celá černá s futuristickou texturou a je opatřena oranžovým gumovou rukojetí.

Během testování jsem často přemýšlel, jestli bych od takového pouzdra mohl chtít ještě něco navíc. Společnost Hibloks má v přípravě stejný model pouzdra, který bude navíc opatřen ventilátory pro lepší cirkulaci vzduchu. Já osobně bych ale stejně radši volil voděodolnost. Odpověď je tedy ne, momentálně si nedokážu představit žádné praktické vylepšení a až na nějaké dílenské neduhy je pouzdro téměř perfektní. 

Článek TEST: Hibloks Charging Case Unbounded – Na cestách s VR bezpečně a s nabitou baterií se nejdříve objevil na GAME PRESS.

❌
❌