Did you know that hrani zdarma will soon be available in English?

Master Chess
Jak hrát šachy?

Šachy jsou desková hra pro dva hráče, kteří se střídají v tahu. Cílem hry je dostat soupeřova krále do šachu tak, aby nemohl být zachráněn a byl tedy v šachu mat.

Následující jsou základní pravidla pro hraní šachů:

1. Každý hráč má šestnáct kamenů: jeden král, jednu královnu, dva jezdce, dva střelce, dva věže a osm pěšců.

2. Každý hráč se snaží umístit své kameny na šachovnici tak, aby získal kontrolu nad co nejvíce polí a mohl útočit na soupeřovy kameny.

3. Pohyby kamenů jsou určeny jejich typem. Například pěšci se pohybují vpřed, ale pouze o jedno pole (s výjimkou prvního tahu, kdy mohou pěšci vyskočit o dvě pole).

4. Když hráč umístí kámen na pole, na kterém stojí soupeřův kámen, bere soupeřův kámen ze hry.

5. Když hráč postaví soupeřova krále do šachu, musí soupeřovu králi zachránit. Pokud soupeř krále nezachrání, hra končí a hráč, který soupeřova krále postavil do šachu, vyhrává.

6. Existují také některá speciální pravidla, například odlisování (když pěšák dorazí na poslední řadu šachovnice, může být vyměněn za jiný kámen) a rošáda (pohyb krále a věže, který pomáhá králi uniknout z ohrožení).

Pro začátečníky se doporučuje začít s jednoduchou hrou, jako je například pěšcová hra. Poté můžete postupně zvyšovat náročnost hry přidáváním dalších kamenů a strategií. Mnoho zdrojů na internetu, včetně videí a tutoriálů, může být užitečných pro naučení se hrát šachy. Je také užitečné si zahrát s někým, kdo již šachy umí hrát, a získat zpětnou vazbu na svou hru.

ikona herního portálu hrani-zdarma.eu Další šachové hry na Hrani-zdarma.eu

Dark Chess Puzzle
Master Chess Příležitostné
3D Hartwig Chess Hra více hráčů

Šachy

Šachy jsou strategická desková hra, která se hraje mezi dvěma hráči na šachovnici. Šachovnice je čtvercové pole s 64 polími o stejné velikosti, které jsou střídavě bílé a černé. Každý hráč má na začátku hry 16 šachových figurek, které se nazývají šachové figury.

Každá figura má své vlastní pravidla pohybu. Kralovna je nejvíce pohyblivou figurou, která se může pohybovat po diagonálách, sloupcích a řadách. Král se může pohybovat o jedno pole ve všech směrech. Střelec se pohybuje po diagonálách, věž se pohybuje po sloupcích a řadách a jezdec má speciální pohyb ve tvaru L.

Cílem hry je dostat soupeřova krále do situace, kdy je ohrožen tzv. šachem, což znamená, že je napaden soupeřovou figurou. Pokud hráč nedokáže odvrátit šach, jedná se o šach-mat a hra končí vítězstvím druhého hráče. Šachy jsou známé pro svou hloubku strategie a taktiky. Hráči se snaží předvídat tahy soupeře, plánovat své vlastní tahy a vytvářet strategie pro dosažení výhody. Hra vyžaduje logické myšlení, schopnost plánování a strategického rozhodování. Šachy jsou jednou z nejstarších deskových her na světě a mají bohatou historii. Jsou také populární jako sport, a existují šachové soutěže na všech úrovních, od amatérských až po profesionální turnaje.

ikona herního portálu hrani.eu O herním portálu

Bezplatné online hry nejen pro Váš oblíbený prohlížeč. Zahrajte si třeba starou DOS hru, pecku z období FLASH technologie, nějakou nadupanou multiplayer hru, hru z Gameboye Advance či textovou hru. :) Přečtěte si články o hrách zdarma a prozkoumejte Open Source Hry. Online hry můžete vyhledat podle témat.

Poslední článek na blogu: Škola čar a kozel.

Nyní je zde 2 hráčů.
Copyright ©2022-2024 hrani.eu - některá práva vyhrazena. Herní portál ctí DMCA, Web pohání Váš Hosting .

Sponzorem herního portálu je dovolená od Amazing Travel

Sociální sítě

Logo Discord serveru Ikona Emailu Ikona tUMBLR Ikona serveru kulatá 16px x 16px MEGA Ikona serveru Twitter kulatá 12px x 12px Ikona serveru Mastodon kulatá 12px x 12px Ikona serveru Minds kulatá 12px x 12px Ikona Pinterest Mindskulatá 12px x 12px Ikona Reddit Mindskulatá 12px x 12px

Herní novinky